TaleCraft (CRAFT) Token Nedir? | Bir Orta Çağ Metaverse

TaleCraft (CRAFT) Token Nedir? | Bir Orta Çağ Metaverse

TaleCraft, Avalanche üzerinde bir Gaming NFT projesidir. Gaming NFT ve Metaverse’e olan ilgi esas olarak daha karlı oldukları için her geçen gün artmaktadır. Bu yazımızda TaleCraft hakkında merak edilen bilgileri sizlere aktaracağız.

TaleCraft Hakkında

TaleCraftAvalanche platformunda bir oyun NFT, Metaverse projesidir. Dört ana element kartı ile çeşitli el sanatları yaparak ve bunları NFT pazarında satarak NFT’leri basabileceğiniz bir kart oyunudur. Kendi içinde deflasyonist bir yapıya sahiptir. Her üretimde kullanılan kartlar yakılır.

TaleCraft, oyuncuların oyunlaştırılmış NFT simyası ile daha da güçlendiği, benzersiz bir nane ve zanaat tamircisi tarafından yönlendirilen, PVP, kazan-kazan bir kart oyunudur. Elemental temel kartlar haftalık olarak satılır ve bu orta çağ metaverse’inde yalnızca en yetenekli simyacıların gelişmesine ve ilerlemesine izin verir. Tüm NFT sahipleri, oyun ekosistemi tarafından üretilen ve en sadık ve yetenekli sahipleri AVAX getirisi ile ödüllendirilir.

TaleCraft Oyun Modeli

Bir hikaye yaratma aracı olarak Talecraft, yazarlara hikayeler için fikir üretmede yardımcı olmayı ve Mental battle Block’a yardım etmeyi amaçlamaktadır . Talecraft, çeşitli Türleri ve Arketipleri kartlar olarak sunar . Mekan, anlatının türüne bağlı olduğundan, Talecraft, dönemin ve mekanın gelişimini oyuncunun yaratıcılığına bırakır. Talecraft hikaye için anahtar kartları kullanır, burada bir oyuncuya hikayeyi yönetecek arsalar veya anahtar kelimeler verilebilir. Oyuncular ayrıca kartlarına fazladan karakter eklemek zorunda kalabilirler. Bu durumda, oyuncunun hikayesi olay örgüsünden çok karakter odaklı olacaktır.

Bir Talecraft oyuncusu, seçtikleri kartları kullanarak bir anlatı oluşturmalıdır. Seçilen kartların bir oyuncuya koyduğu kısıtlama, oyuncunun yaratıcılığının kullanımını teşvik eder ve tüm kartları bir masalın içine sığdırma zorunluluğu onun yaratıcılığını zorlar. Talecraft oynarken bir kazanan belirlemek bir zorunluluk değildir. Oyunun amacı hikayeler oluşturmak olduğundan ve iyi bir anlatının temeli bazen hakimin zevkine dayandığından, Talecraft tipik olarak bir galip belirlemeden oynanır.

Her oyuncunun önünde bir kupa olacaktır. Oyuncu anlatısını anlattıktan sonra, diğer tüm oyuncular, hikaye anlatıcısının üzerlerindeki etkisine bağlı olarak parayı hikaye anlatıcısının kupasına koyacaktır. Bir oyuncu, hikaye anlatıcısının anlatımının yeterince üretilmediğini hissederse (örneğin, çok fazla yarım kalmış nokta varsa veya hikayedeki olaylar çok dağınıksa), oyuncu hikaye anlatıcısının kupasına herhangi bir para yatırmaz. Oyuncu anlatının kabul edilebilir olduğunu ancak etkisinin az olduğunu düşünüyorsa, kullanıcılar bardağa bozuk para bırakabilir.

Oyundan veya oyun turlarından sonra katılımcılar puanları sayar. En çok jetona sahip olan oyuncu kazanır. Talecraft için bir kazanan belirlemeye yönelik başka bir yaklaşım, kazananın kim olduğuna karar verecek bir yargıç olarak oyuncu olmayan birini belirlemektir. Kullanıcılar Play-To-Earn yöntemini kullanarak hem oyun oynayabilir hem de para kazanabilir.

Simyacı Kartları

 • Simyacı kartlarının türleri başlangıçta 160 çeşittir.
 • Bu 160 kartın 5 farklı kademesi vardır. Bu kademeler sırasıyla demir seviyesi, bronz seviyesi, gümüş seviyesi, altın seviyesi, filozofun taşı seviyesidir.
 • Kartların seviyeleri, kartın üretiminin zorluğuna ve nadirliğine göre belirlenir.
TaleCraft (CRAFT) Token Nedir? | Bir Orta Çağ Metaverse
 • Dört ana unsur olan 160 karttan sadece 4’ü haftalık olarak sunulacak. Kullanıcılar kalan tüm kartları üretebilir.
TaleCraft (CRAFT) Token Nedir? | Bir Orta Çağ Metaverse

Simyacı Sandığı

 • Alchemist’s Chest haftada 4 ana elementin satıldığı bir sistemdir. 
 • TaleCraft’ta kart basmak için sadece 4 ana öğeye ihtiyacınız var.
 • Bunlar Hava-Su-Toprak-Ateş. Bu 4 element haftalık satışlarla sağlanır.
 • Her hafta 10.000 sandık satışa çıkarılıyor.
 • 1 Sandık 1 ana eleman NFT içerir
 • 1 Sandık Bedeli = 10 CRAFT + 0.1 AVAX ücreti
TaleCraft (CRAFT) Token Nedir? | Bir Orta Çağ Metaverse

Üretim Sistemi

 • TaleCraft’taki Crafting System, bir yanma mekanizmasına sahiptir.
 • Hazırlanacak iki ana kart, zanaat masasına yerleştirilir.
 • Crafting işlemi, craft masasına yerleştirilen kartlar ve bazı craft ücretleri karşılığında gerçekleşir.
 • Craft ücreti, her zanaat için en az 1 CRAFT’tır.
 • Craft sonucunda yeni bir kart basıldı. Zanaat için kullanılan iki kart yakma adresine gönderilir.
 • Her zanaat, kartın seviyesine bağlı olarak farklı sürelere ve ücretlere sahiptir.
 • Kullanıcılar aynı anda birden fazla el işi yapabilir.

TaleCraft Kart Fiyatı

Talecraft’ın işleme mekanizması nedeniyle, her NFT kartının bir taban fiyatı olacaktır. Bir kart almak için kullanıcıların farklı kartlar satın alması veya basması gerekir. Bu yaklaşımda her kartın bir üretim maliyeti olacaktır. Bu kartın değeri gerçekten de CRAFT jetonu ve rekabetçi pazar tarafından belirlenecektir. 

CRAFT Token Nedir?

CRAFT token, Talecraft’ın resmi belirtecidir. Ayrıca CRAFT, Avalanche Mainnet’te standart bir belirteçtir. Haftada bir kez CRAFT jetonlu simyacı sandıkları alabilirsiniz. Ayrıca yaklaşmakta olan TaleCraft Marketplace’te CRAFT jetonu ile düşük ücretlerle ticaret yapabilirsiniz.

Sandıklar açılırken CRAFT jetonu yanacak, sonraki seviye NFT hazırlanırken alt seviye NFT’ler yakılacak, böylece arz sürekli olarak sınırlı olacak ve azalacaktır.

Web sitesinde paylaşılan verilere göre CRAFT Token’ın maksimum sirkülasyonu 30.000.000 CRAFT token‘dir.

CRAFT Token Yorum

TaleCraft, kullanıcıların jetonlarla elde edilen NFT’lerle oyun oynamasına ve zanaat ile daha üst seviyelere ilerlemesine olanak tanır, NFT sahiplerine ödüller dağıtır, böylece insanların her zaman projede aktif olarak yer alması hedefleniyor. 

Proje temelde oyun içi süreyi arttırmaya odaklandığından kripto paraya olan ilgiyi de bu yöne çekmeyi ve yatırımcıyı satmamaya teşvik etmeyi amaçlıyor. GameFi projeler arasında dikkat çeken bir oyun olduğunu söylemek yanlış olmaz. Geleceğini yakın dönemdeki yeni tanıtımlarını takip ederek yakından izleyeceğiz.

CRAFT Token Bilgileri

CRAFT Token Nasıl Alınır?

Hemen CRAFT token satın almak için Gate.io borsasına kayıt olabilirsiniz. Kayıt işleminden sonra borsaya para aktararak USDT/CRAFT işlem çiftinden belirlediğiniz tutar kadar CRAFT token satın alabilirsin