Mines of Dalarnia (DAR): Bir Oyna-Kazan Aksiyon Macera Oyunu

Mines of Dalarnia (DAR): Bir Oyna-Kazan Aksiyon Macera Oyunu

Oyuncular 2021 yılında zaman ve emekleri için ödüllendirildikleri bir “oyna-kazan” modeli ile tanıştılar. Yaygın olarak GameFi olarak adlandırılan bu oyunlar, çekici iş modelleri nedeniyle son zamanlarda popülerlik patlaması yaşadı.

Bu kılavuzda, Mines of Dalarnia’nın tam olarak ne olduğunu, oyunun nasıl çalıştığını, DAR tokenları ve oyunun tam çıkış tarihini açıklayacağız. 

Mines of Dalarnia Hakkında

Mines of Dalarnia, Chromia blok zincirinde çalışan, oynaması ücretsiz bir 2D aksiyon macera oyunudur. Oynanış, donanımınızı yükseltmek ve Dalarnia’nın sırlarını ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz nadir kalıntılar ve eserler toplamak için prosedürel olarak oluşturulmuş seviyelerde bir karaktere rehberlik etmeyi içerir. 

Mines of Dalarnia, zindanda gezinme, keşif, işçilik ve dövüşü harmanlayarak 2D sandbox türüne yeni bir bakış açısı getiriyor.

Adından da anlaşılacağı gibi madencilik, oyun deneyiminin büyük bir bileşenidir. Oyuncular, farklı arazilerdeki kaynakları araştırır, sırları ortaya çıkarır ve madencilik ekipmanlarını ve karakter özelliklerini yükseltmek için malzemeler toplar. 

Workinman Interactive ve Chromia Studios tarafından geliştirilen oyun, oyuncuların keşfetmesi için dört temel türe ayrılmış çeşitli bölgelere sahiptir: Ice, Darkness, Lava ve Terra. Mineraller ve kaynaklar için madenciliğe ek olarak, oyuncular ayrıca nadir ve değerli eşyalar elde etmek ve oyunda ilerlemek için canavarlarla savaşmak zorundadır.

Mines of Dalarnia, blok zincirinde geliştirilecek, prosedürel olarak oluşturulmuş seviyelere sahip ilk 2D oyundur. Birçok GameFi projesi gibi, çekiciliğin büyük bir kısmı, oyuncuların oyun geliştirmeden toplanan kâr paylarından pay almalarını sağlayan oyna-kazan modelidir.

Piyasaya sürülen kazan-kazan yapısı kullanan diğer kripto oyunları arasında Illuvium (ILV), My Neighbor Alice (ALICE) ve Axie Infinity (AXS) yer alıyor.

Mines of Dalarnia (DAR): Bir Oyna-Kazan Aksiyon Macera Oyunu

Dalarnia Madenleri Nasıl Çalışır?

Mines of Dalarnia tarayıcı tabanlı bir oyundur; bu, herhangi bir indirmeye gerek kalmadan herkesin oyuna doğrudan tarayıcısından erişebileceği anlamına gelir. 

Dalarnia dünyası, yeraltında saklı, cesur madenciler tarafından keşfedilmeyi bekleyen çok çeşitli minerallere ve kaynaklara sahiptir. Belirli bir bölgenin altında gizlenen kaynak türleri, arazinin türüne bağlı olarak farklılık gösterir.

Tüm mayınlar, oyuncuların savaşması gereken düşmanları içerir. Oyunda ilerledikçe ve Dalarnia dünyasının derinliklerine indikçe düşmanlar güçleniyor. Düşman türleri bölgeye göre değişir, bu nedenle oyuncular belirli saldırılar ve özelliklerle düşmanlara uyum sağlamayı öğrenmelidir.

Madenciliğe ek olarak, oyuncular blok zinciri gayrimenkul parselleri satın alarak arazi sahibi olma seçeneğine sahiptir. Geliştiriciler, farklı arazilerdeki parseller için düzenli arazi satışları yapmayı planlıyor. Toprak sahibi olan oyuncular ekonomiyi büyütmekten sorumludur ve madencilerden kiralama ücretleri, mineral airdroplar, jeton eşantiyonları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli ödüller kazanabilirler. 

DAR Token Nedir?

DAR, Mines of Dalarnia dünyasının varsayılan para birimidir. Token, Binance Smart Chain’in bir parçası olarak Kasım 2021’de Binance Launchpool’in 23. projesi olarak piyasaya sürüldü ve çeşitli kripto para borsalarında mevcuttur.

Toplam DAR arzı 800.000.000 DAR ile sınırlandırılmıştır. Ocak 2022 itibariyle 123,2 milyon DAR (maksimum token arzının %15,4’ü) dolaşımdadır.

DAR Token Ne İçin Kullanılır?

1. Oyun içi para birimi ve oynayarak kazanılan ödüller

DAR, varsayılan oyun içi para birimidir. Oyun içi pazaryerinde varlık satın almak ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılabilir.

Oyunda bulunan tüm eşyalar, kalıntılar ve eserler, değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) ile temsil edilir ve açık pazarlarda takas edilebilir. Oyuncular, ihtiyaç duymadıkları eşyaları oyun içi pazarda takas etme veya satma seçeneğine sahiptir. Belirli kaynakları bulmak için sabrı olmayanlar, oyunda ilerlemek için ihtiyaç duydukları eşyaları satın almak veya kiralamak için pazarı kullanabilirler. 

2. Merkezi olmayan yönetim

Mines of Dalarnia, merkezi olmayan bir oyundur; bu, temel olarak, madenci politikaları, arazi ekonomisi ve oyunun diğer yönleri gibi şeylere oy verme yetkisine sahip olan DAR token sahiplerine ait olduğu anlamına gelir.

3. DAR hissesi

DAR jetonları, geri dönüş sağlamak ve oyunun ilerlemesini hızlandırmak için stake edilebilir. Oyuncuların ya organik olarak deneyim puanları kazanarak ya da DAR jetonlarını stake ederek elde edebilecekleri, her seviyede mevcut olan benzersiz bir araç seti bulunmaktadır. 

Dalarnia arazi sahipleri, arazi parsellerine ev sahipliği yapan bölgelerde DAR hissesi de alabilirler. Bu şekilde staking, stake havuzundaki DAR miktarıyla orantılı olarak, o bölgedeki tüm araziler için azalan kaynak oranını azaltır. 

DAR Token Yorum

Oyunun ana ağının 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesiyle birlikte, DAR belirteci için olumlu bir fiyat artışı olabilir. Bir oyun ekosisteminin ve NFT pazarının tam olarak piyasaya sürülmesinin, oyuna kullanıcı katılımını da artırması bekleniyor. Bu nedenlerden dolayı Mines of Dalarnia’nın kripto tüccarları için uzun vadeli iyi bir yatırım olacağına inanıyoruz. Ancak, okuyucularımızı bu projeye veya başka bir kripto projesine yatırım yapmadan önce ayrıntılı ve detaylı araştırmalara yapmaya çağırıyoruz.

DAR Token Bilgileri

DAR Token Nasıl Alınır?

Hemen DAR token satın almak için Binance borsasına kayıt olabilirsiniz. Binance kayıt olma işlemlerinde sorun yaşıyorsanız referanslı kayıt olma rehberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.