Green Metaverse Token (GMT) Nedir? | STEPN Nedir? | GMT Token Bilgileri

Green Metaverse Token (GMT) Nedir? | STEPN Nedir? | GMT Token Bilgileri

STEPN, dahili Game-Fi ve Social-Fi öğelerine sahip bir Web3 yaşam tarzı uygulamasıdır.

STEPN, çoğu insan için temel bir günlük aktivite etrafında inşa edilmiştir. Basit tanımı ile hareket etme ve egzersiz gösterilebilir. Solana Ignition Hackathon 2021’de 500’den fazla proje arasında 4. sırada bitirerek, işleyen bir taşı-kazan konseptini etkin bir şekilde hayata geçiren ilk projedir.

Kullanıcılar kendilerini Sneakers şeklinde NFT’lerle donatıyor. Yürüyerek, koşarak veya dışarıda koşarak, kullanıcılar oyun içinde kullanılabilecek veya kâr için nakde çevrilebilecek oyun para birimi kazanacaklar.

Game-Fi ile STEPN, milyonlarca insanı daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmeyi, iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi ve halkı Web 3.0’a bağlamayı amaçlarken, aynı anda kullanıcı tarafından oluşturulan Web 3.0 içeriğini destekleyen uzun ömürlü bir platform oluşturmak için Sosyal-Fi yönüne bağlıdır.

STEPN Uygulaması Kullanımı

 1. STEPN uygulamasını indirin: linktr.ee/stepnofficial adresinden uygulamayı indirin.
 2. STEPN’e kaydolun: İlgili cihazınızdaki uygulamaya eriştikten sonra, e-posta adresinizle STEPN’e kaydolabileceksiniz. Uygulamaya girmek için girmeniz gereken bir doğrulama kodu alacaksınız.
 3. Yeni bir cüzdan oluşturun: Ekranın sağ üst köşesindeki Cüzdan simgesine tıklayın. Uygulama, 12 kelimelik bir gizli ifade oluşturacaktır. Bu, uygulamayı kaldırırsanız veya şifrenizi unutursanız cüzdanınızı kurtarmak için kullanılacaktır.
 4. SOL’yi uygulama içi cüzdanınıza aktarın: Marketplace’te NFT Spor Ayakkabı satın almak için SOL’u uygulama içi cüzdana aktarın ve her zaman bir miktar SOL’yi Cüzdan hesabınızda gaz olarak tutun.
 5. Bir Sneaker satın alın: Uygulama içi Marketplace’e gidin ve bir Sneaker seçin! Tercihinize göre bir Sneaker türü aramak için Filtre aracını kullanabilirsiniz. Satın alma için yeterli SOL’ye sahip olduğunuzdan emin olun.

Bu işlemler sonrasında tamamen hazırsınız. Bir Sneaker satın aldıktan sonra her 6 saatte bir %25 oranında enerji yenilenecektir. İlkinden hemen sonra STEPN yolculuğunuza başlayabilirsiniz. %25 enerji geri kazanımı için yürümeye başla!

Green Metaverse Token (GMT) Nedir? | STEPN Nedir? | GMT Token Bilgileri

STEPN Oyun Modları

 • Yalnız Mod: Solo Modunda, kullanıcılar hareket ederek jeton kazanmak için NFT Sneakers ile donatılmıştır. Yeşil Satoshi Jetonları ( GST ) kazanmak için enerji gereklidir . Her 1 Enerji, 5 dakikalık hareket et-kazan hareketi ve yalnızca kullanıcılar bir NFT Sneaker aldıktan sonra yenilenmeye başlayan Enerjiye eşittir. Başlamak için, kullanıcılar istedikleri bir Sneaker’ı seçip Başlat’a basmalıdır.
 • Maraton Modu: Maraton Modunda, kullanıcıların başlamadan en az 24 saat önce Maraton Sekmesi altında kayıt olmaları gerekir . Hem Haftalık Maratonlar hem de Aylık Maratonlar olacaktır.
 • Arka Plan Modu: STEPN uygulaması aktif olarak kullanılmadığı sürece kullanıcılar GST kazanmaya devam edebilecektir. Kullanıcı uygulamada bir Spor Ayakkabısı tuttuğu sürece, Arka Plan Modu, adımları doğrudan mobil cihazlarının Sağlık Verileri uygulamasından sayar ve günlük 3.000 adımla sınırlandırılır. Bu kazançlar sabittir (Verimlilik veya diğer bonuslardan etkilenmez) ve günlük GST tavanına eklenmez. Kullanıcılar, Arka Plan Modu aracılığıyla kazanç elde ederken Dayanıklılık veya Enerji maliyetlerine maruz kalmazlar.

Sneaker Özellikleri

 • Verimlilik: Verimlilik , GST kazançlarında rol oynar. Daha yüksek bir Verimlilik Niteliğine sahip olmak, harcanan Enerji başına daha iyi GST kazançları sağlar. Maraton Modunda, daha yüksek Verimlilik, Lider Tablosu puanlarının daha hızlı birikmesine yol açar.
 • Şans: Şans, Gizemli Kutu düşüşünün sıklığını ve kalitesini belirler. Kullanıcılar ayrıca Sneakers’ları kiraya verildiğinde Mystery Box drop alabilirler.
 • Konfor: Konfor değeri elden geçirildi ve şu anda geliştirme aşamasındadır.
 • Esneklik: Dayanıklılık, Dayanıklılığın azalma oranını etkiler. Daha Yüksek Esneklik, Dayanıklılığın daha yavaş azalmasına neden olur.

Sneaker’ın seviyesi veya kalitesi ne kadar yüksek olursa, onarım maliyeti de o kadar yüksek olur. Dayanıklılık, bir Sneaker’ın “dayanıklılık” çubuğudur. Kullanıcı hareket ettikçe dayanıklılık azalacaktır. Spor ayakkabılar, 2 Dayanıklılık temas noktasında “yıpranmış” bir ceza alır:

 1. 50/100 Dayanıklılıkta Sneaker Verimliliği %90’a düşer
 2. 20/100 Dayanıklılıkta, Sneaker Verimliliği %10’a düşer
Green Metaverse Token (GMT) Nedir? | STEPN Nedir? | GMT Token Bilgileri

Mücevher Türleri ve Seviyesi

Kullanıcılar, Spor Ayakkabıları(Sneakers) belirli bir seviyeye ulaştığında mücevher yuvalarının kilidini açabilir ve ilgili Mücevherleri kilidi açılmış yuvalara yerleştirerek Sneaker Niteliklerini geliştirebilir (yani, yalnızca verimlilik mücevherleri, verimlilik yuvalarına yerleştirilebilir). Dört tür Mücevher vardır ve her bir Mücevher bir niteliği temsil eder:

 1. Sarı: Verimlilik
 2. Mavi: Şans
 3. Kırmızı: Konfor
 4. Mor: Esneklik

GMT Token Nedir?

GMT, Token Generation Event’de basıldı ve toplam 6.000.000.000 basıldı. GMT, STEPN uygulaması ve oyun modlarında kullanılmak üzere basılmış bir belirteçtir.

Toplam GMT’nin %30’u, Taşı-Kazan ve Yönetişim katılımı yoluyla kullanıcılara dağıtılacaktır. %30 Ekosistem fonunun büyük bir kısmı, eşantiyonları ve Forever Online Marathon Offers (FOMO) gibi topluluk etkinliklerini yürütmek için kullanılacaktır.

Taşı-Kazan GMT, GMT Borsa’da listelendiğinde ve STEPN istenen Günlük Aktif Kullanıcı sayısına (TBD) ulaştığında başlayacaktır. Uygulamanın uzun ömürlü olmasını sağlamak için, GMT’nin toplam sürümü her üç yılda bir yarıya inecektir.

GMT Token Yorum

GMT, bir hafta içerisinde aralarında Binance, Gate.io ve Huobi gibi dünya çapında kripto para borsalarının da olduğu 15 ayrı kripto para borsasında listelen nadir kripto para birimlerinden bir tanesi olarak piyasalara giriş yaptı. Evet bu kadar büyük borsalarda eş zamanlı olarak listelenme kripto para birimine olan ilginin kısa sürede çığ gibi büyümesini sağladı.

Şimdi herkes GMT Token neden bu kadar yükseliyor diye merak ediyor. Proje oldukça iyi hazırlanmış görünüyor her şeyden önce çok iyi bir reklam programı hazırlanmış buda kripto para biriminin fırlaması için yeterli oluyor. Uygulamanın yaygın olarak kullanımı sağlanabilirse gelecekte heyecan veren bir token olabilir.

GMT Token Bilgileri

GMT Token Nasıl Alınır?

Hemen GMT token satın almak için Binance borsasına kayıt olabilirsiniz. Binance kayıt olma işlemlerinde sorun yaşıyorsanız referanslı kayıt olma rehberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.