Bloktopia (BLOK) Token Nedir? | BLOK Token Bilgileri

Bloktopia (BLOK) Token Nedir? | BLOK Token Bilgileri

Blockchain platformu Elrond geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Bloktopia ile önemli bir ortaklık imzaladı ve Metaverse’e katılan en yeni kripto şirketlerinden biri oldu. Üstelik adını Meta olarak değiştirme kararıyla Facebook bile yeni teknolojilerin insanların daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olacağını iddia ediyor ve yeni nesil bir internet çağına giriyoruz.

Son yıllarda büyük şirketler blok zincirini yenilikçi ve geleceğe yönelik olarak kullandıklarını iddia ediyor. Bugün endüstri, ölçeklenebilir, hızlı, güvenli ve geliştirici dostu çok sayıda kendi kendini doğrulayan platform görüyor. Bu nedenle, şirketler zorlu rekabet karşısında öne çıkmanın başka yollarını bulmak zorundadır.

Disiplinlerarası ortaklıklar bir fark yaratabilir ve yenilikçi şeyler sunabilir. Örneğin, önceki blok zinciri projeleri IoT’yi entegre ettiğinde, yatırımcılar, girişimciler ve kullanıcılar tarafından her zaman coşkulu bir ilgiyle karşılandılar.

Yeni hizmetler toplum için faydalı olmalı ve şirketlerin rekabetçi ve başarılı olabilmeleri için yeni fikirleri benimsemelerini veya test etmelerini kolaylaştırmalıdır.

Kriptodaki Son Trend: Metaverse

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 krizi, yeni iletişim paradigmalarının kurulmasını hızlandırmak için acil bir sorunu gündeme getirdi. Metaverse, insanların birlikte olamadıklarında bile harika deneyimleri başkalarıyla paylaşabilecekleri yeni bir sanal dünyadır. Metaverse, insanların fiziksel dünyada yapamayacakları birçok şeyi birlikte yapmalarına olanak sağlayacak ve bu gelecekte kaçınılmaz bir gerçek gibi görünüyor.

Metaverse genellikle yüksek teknolojili kentsel ortamlarda tasvir edilir ve Sanal Gerçeklik (VR) ile Artırılmış Gerçekliğin (AR) yakınsaması ile oluşturulur. Bu dijital evren, herkesin etkileşimde bulunabileceği ve katılabileceği gerçek bir internet yaratmak için sosyal bağlantıları, eğlenceyi, oyunları, sporu, işi, eğitimi ve ticareti destekleyebilir. 

Elrond ve Bloktopia ortaklığının ne anlama geldiğini ve gelecek vaat eden bu projenin ne hakkında olduğunu inceleyelim.

Bloktopia (BLOK) Token Nedir? | BLOK Token Bilgileri

Elrond ve Bloktopia İşbirliği

Bloktopia’da bir kiracı olarak, Elrond’un sanal merkezi, tüm oyuncular varsayılan olarak o kısımdan başladığı için önemli bir konum olarak kabul edilen 1. katta olacaktır. Elrond’un en fazla özel salon görüntülemesine izin verilecek ve kripto ekosistemi işlevleri veya belgeler gibi içerikler sanal bir konumda sağlanacaktır.

Elrond’dan BD Daniel Serb kısa süre önce bir blog gönderisinde duyurdu:

“Elrond kullanıcılarının Metaverse VR’ye daha kolay erişmesini sağlamak ve Elrond’daki NFT pazarlarında NFT Bloktopia’nın blok zinciri satın almasına izin vermek için BLOK teklifinin bir kısmını ESDT belirteçleri biçiminde köprülemek gibi Bloktopia ile diğer teknik entegrasyonları hala araştırıyoruz.”

Bloktopia Hakkında

Bloktopia, 21 milyon bitcoin’i kutlayan 21 milyon katlı bir VR gökdeleni olarak tanımlanıyor. Blocktopia, kripto deneyiminin tüm seviyeleri için eğlence merkezi olmayı hedefleyen benzersiz bir sanal gerçeklik deneyimi sunuyor.

Ölüme mahkûm bir dünyadan yükselen ve NFT ekonomisine dayanan yüksek teknoloji kulesi, reklamlar ve etkinliklerle kullanıcılara para kazanmak için fırsatlar yaratacak, girişimcilerin araziye sahip olmalarını ve sanal gayrimenkul haline getirmelerini sağlayacaktır.

Gelecekteki girişimciler, yatırımcılar, oyuncular ve geliştiriciler için merkezi olmayan bir merkez oluşturmak üzere kripto para birimi, blok zinciri teknolojisi, VR, AR birleştirilir.

Bloktopia, Polygon Network üzerinde ve Sony Playstation VR’nin kurucuları tarafından, platformlar arası oyun motoru Unity kullanılarak geliştirildi. Bloktopia, ziyaretçilerin temel veya ileri düzeyde bilgi edinmelerini, gelir elde etmelerini, arkadaşlarla oyun oynamalarını, ağ kurmalarını ve çok daha fazlasını sağlar.

Bloktopia, projelerin, borsaların, KOL’lerin veya kripto markalarının önemli içerik ve mesajlar sunduğu farklı tür ve türdeki mağazaların bulunduğu bir alışveriş merkezi gibidir. Bloktopia katılımcıları, BLOK token sahipleri ve Metaverse Bloktopia üyeleridir. Kullanıcılar ilk kez kripto bilgilerine ve ilgi çekici içeriğe tek bir yerden erişebiliyor.

Bloktopia katılımcıları, mülk sahipliği, reklam vb. yoluyla öğrenebilecek, oynayabilecek ve kazanabilecekler. Dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlı video oyun motoru olan 3D Oluşturma Motoru tarafından desteklenen Bloktopia, çarpıcı grafikler ve kullanıcı deneyimleri oluşturmak için bu teknolojiden yararlanacaktır.

Spatially Metaverse by Blocktopia, BLOK token sahiplerinin satın alabileceği ve yönetebileceği özellikleri içerecektir.

Metaverse Bloktopia’nın Dört Sütunu

  • Araştırma: Bloktopia, kullanıcıların keşfedilmesi gereken birçok zorlukla birlikte kripto dünyası hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri bir merkez olacak.
  • Para kazanın: Bloktopia kullanıcıları, gayrimenkul satın alarak ve hatta spekülasyon yaparak ve ardından kâr için yeniden satarak veya kiralayarak para kazanmanın birçok yoluna sahiptir. Buna ek olarak pasif para, stake ve reklamlardan gelir elde edebilirler.
  • Oyun: Kullanıcılar birinci şahıstan etkileşimli sanal gerçeklik dünyası aracılığıyla rahatlayabilir, eğlenebilir, sosyalleşebilir ve arkadaşlarıyla rekabet edebilir.
  • Yaratıcı: Basit bir oluşturucu ile kullanıcılar, manzaralar ve sanat eserleri yaratmak için yaratıcılıklarını kullanırlar ve hatta ödüller kazanmak için etkinliklere katılırlar.

BLOK Token Nedir?

BLOK, Bloktopyalıların özel ayrıcalıkların kilidini açabilecekleri yerel yardımcı program belirtecidir. Mülk ve reklam alanı satın almak veya meta veri deposunun yönetiminde oy kullanmak için kullanılabilir. Bloktopçular, avatar satın almak ve pazardaki meta veri deposunun kişiselleştirilmiş bir sürümünü oluşturmak için BLOK’u kullanabilir.

Sahipler, REBLOK ve ADBLOK’un sahipliğini temsil eden NFT’leri satın almak için BLOK jetonlarını kullanır.

ADBLOK, Bloktopia’daki reklamlardan elde edilen gelir kaynağıdır. Kalış süresi ve görüntüleme oranı aracılığıyla Bloktopia marka ortakları için heyecan ve itibar yaratarak, reklamverenler için değerli bir bakış açısı sağlar. Bu reklam ücretinin bir kısmı BLOK token sahiplerine dağıtılır.

Maksimum BLOK arzı 200.000.000.000 BLOK ile sınırlandırılmıştır. Şubat 2022 itibariyle 8.338.704.276 BLOK token (maksimum token arzının %4,2’si) dolaşımdadır.

BLOK Token Yorum

Uluslararası araştırma firması Strategy Analytics, küresel Metaverse pazarının 2025 yılına kadar 280 milyar ABD doları değerine ulaşabileceğini tahmin ediyor. Bu beklenti Metaverse projelerine olan ilgiyi her geçen gün arttırıyor. Bloktopia gelecekte en iyi Metaverse projelerinden bir tanesi olarak gösteriliyor. Ancak yine de sayısı her geçen gün artan Metaverse projesine yatırım yapmadan önce iyi araştırma yapmak ve kendi risk analizlerimizi çıkartmak gerekiyor.

BLOK Token Bilgileri

BLOK Token Hangi Borsada

BLOK token aşağıdaki popüler borsalar dahil olmak üzere toplamda 12 kripto para borsasında listelenmektedir.

BLOK Token Nasıl Alınır?

Hemen BLOK token satın almak için Gate.io borsasına kayıt olabilirsiniz. Kayıt işleminden sonra borsaya para aktararak USDT/BLOK işlem çiftinden belirlediğiniz tutar kadar BLOK token satın alabilirsiniz.