UMEE Token Nedir? | UMEE Token Yorum | UMEE Token Bilgileri

UMEE Token Nedir? | UMEE Token Yorum | UMEE Token Bilgileri

Umee, blok zincirleri arasında bağlantı kuran çapraz zincirli bir DeFi merkezidir. UMEE Blockchain’e giriş yapmadan önce üzerinde çalıştığı yeniliklerin neler olduğuna göz atalım.

Blok Zinciri Nedir?

Blok zinciri, merkezi olmayan bir genel muhasebe defteri olarak hareket eden, birbirine bağlı, sürekli büyüyen bir dijital veri noktası listesi ile açık ve genel bir bilgisayar sistemleri ağı arasında koordine edilen ve dağıtılan belirli bir veritabanı türüdür.

Zamanla eklenen veriler blok adı verilen yapılardır. Bloklar kronolojik sırayla birbirinin üzerine inşa eder ve veri bloğunu önceki bloğa bağlayan bir bilgi parçası içerir, bu da genesis bloğuna (ilk blok) kadar bir zincir oluşturur. Blockchain, kripto para birimlerinin temel temel bileşenidir.

Çapraz Zincir Teknolojisi Nedir?

Mevcut blok zincirlerinin çoğu birbirinden izole edilmiştir, bu da birbirleriyle etkileşim kurmalarını ve iletişim kurmalarını zorlaştırır. Çapraz zincir teknolojisi bu sorunu çözmek için tasarlanmıştır. Çapraz zincir teknolojisi, merkezi bir varlığa güvenmekten kaçınır, bu nedenle ani para çekme durmaları ve hatta operasyonel kapanmalar gibi üçüncü taraf risklerinden kaçınır ve daha düşük işlem maliyetiyle daha hızlı işlem süresini kolaylaştırmak amacıyla kullanıcılara kriptolarının tam velayetini verir. Bu, internet bağlantısı olan herkesin dünyanın herhangi bir yerinden farklı blok zinciri ağlarında işlem yapmasını kolaylaştıracak.

DeFi Nedir?

DeFi, bir merkez bankasının veya devlet kurumunun finansal işlemleri onaylaması ihtiyacını teorik olarak ortadan kaldıran, gelişmekte olan bir dijital finansal altyapıdır. Birçok kişi tarafından yeni bir finansal hizmet inovasyonu dalgası için bir şemsiye terim olarak kabul edilen DeFi, bir ağdaki tüm bilgisayarların (veya düğümlerin) birbirine bağlanmasını sağlayan blok zinciri (Bitcoin’in temel aldığı merkezi olmayan, değişmez, halka açık defter) ile derinden bağlantılıdır.

UMEE Hakkında

Umee, blok zincirleri arasında bağlantı kuran çapraz zincirli bir DeFi merkezidir. Temel katman blok zinciri olarak, zincirler arası kaldıraç ve likiditeye erişmek için Umee’nin üzerine uygulamalar ve para lego ilkelleri oluşturulabilir. Umee Blockchain, Cosmos ekosistemi, Ethereum ağı, yan zincir mimarileri, ikinci katman ölçekleme çözümleri ve alternatif temel katman protokolleri ile Tendermint Proof of Stake protokolü için birlikte çalışabilirliği kolaylaştırır.

Umee Blockchain, geniş bir DeFi protokolleri ekosistemi için temel altyapıdır. Tendermint Proof of Stake’e dayalı hızlı bir kesinlik konsensüs protokolü kullanan Umee, blok zinciri işlemleri için esnek bir hız ve verimlilik karışımı sunar. Blockchain toplum için yeni bir sosyal, politik ve ekonomik çerçeve oluştururken, Umee çapraz zincir kredisi ve ödünç alma için yeni bir DeFi katmanı oluşturuyor.

DeFi yolculukları boyunca her tür kullanıcıya ve projeye hizmet etmeyi amaçlayan evrensel, izinsiz bir platformdur. Umee, kullanıcılara farklı blok zincirleri arasında kolayca ödünç verme ve ödünç alma olanağı sağlar. Bir temel katman DeFi protokolü olarak Umee, kullanıcıların ve inşaatçıların zincirler arası kaldıraç ve likiditeye erişmeleri için gerekli altyapıyı sağlayacaktır.

UMEE Projesi Neyi Amaçlar?

Umee, DeFi’de var olan üç ana sorunu çözmek için oluşturuldu:

  1. Müstakil Getiriler;
  2. Konsantre Sistematik Riskler;
  3. İzole Sermaye.

Umee, birbirine bağlanan blok zincirlerine yönelik köprüleme çözümleri kullanarak ve daha iyi sermaye verimliliğini teşvik ederek blok zincirleri arasındaki doğal siloları kırmayı planlıyor. Nihai hedefler, zincirler arası borç verme ve ödünç alma, çok zincirli bahis ve delegasyonların yanı sıra zincirler arası net oranları sağlamak olacaktır.

UMEE Token Nedir?

UMEE, Umee blok zincirinin yerel simgesidir. UMEE belirtecinin temel amacı, topluluğun Umee’yi ve bunun üzerine kurulu uygulamaları kullanmasına ve yönetmesine izin verirken, Umee blok zincirinin PoS konsensüsünü güçlendirmektir.

Maksimum UMEE arzı 10.000.000.000 UMEE ile sınırlandırılmıştır. Platform dolaşımdaki token bilgisini henüz paylaşmamıştır.

UMEE Token Nedir? | UMEE Token Yorum | UMEE Token Bilgileri

UMEE Token Yorum

Uzun vadede, Umee, çeşitli ekosistemleri birbirine bağlayan ve en üstte yeni finansal ürünler geliştiren zincirler arası bir DeFi merkezi olmayı hedefliyor. Umee, 2. katman ölçekleme çözümleri, yan zincir mimarileri, toplama ekosisteminden araçlar ve blok zinciri ağları arasında bağlantı kurmak için alternatif temel katman protokolleri gibi araçları bir araya getirme planını hayata geçirebilirse projeye destek veren kullanıcılar için pozitif bir ivme yakalanacaktır.

DeFi projeleri 2019 sonları ve 2020 yıllarında oldukça popülerdi. Günümüzde Metaverse projeleri çok daha popüler olsa da DeFi platformlara olan ilgi henüz azalmış değil.

UMEE kripto para birimine olan ilgi projedeki potansiyelin doğru yönetilmesi ile doğru orantılı olarak değişecektir.

UMEE Token Bilgileri

UMEE Token Nasıl Alınır?

Hemen UMEE token satın almak için Gate.io borsasına kayıt olabilirsiniz. Kayıt işleminden sonra borsaya para aktararak USDT/UMEE işlem çiftinden belirlediğiniz tutar kadar UMEE token satın alabilirsiniz.