PsyOptions (PSY) Token Nedir? | PSY Token Bilgileri

PsyOptions (PSY) Token Nedir? | PSY Token Bilgileri

PsyOptions, merkezi olmayan, izinsiz ve topluluğa ait bir finansal hizmetler platformu oluşturarak DeFi’ye bir TradFi hissi getirmeyi amaçlıyor.  PsyOptions vizyonu, kullanıcılara yalnızca merkezi olmayan bir opsiyon ticaret platformu sağlamak değil, aynı zamanda dünya çapındaki DeFi kullanıcıları için fiili zincir üstü finansal hizmetler platformu olmaktır. 

PsyOptions Hakkında

PsyOptions, Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir Amerikan tarzı seçenekler protokolüdür. Çekirdek protokolün mimarisine ve geliştirilmesine rehberlik eden ilkeler, esneklik ve birleştirile bilirliktir. Çekirdek protokol, seçeneklerin nasıl alınıp satılacağı veya fiyatlandırılacağı konusunda herhangi bir varsayımda bulunmaz. Seçenekler SPL Jetonları olarak temsil edilir, yani SPL Jetonlarını destekleyen herhangi bir DEX’te işlem görebilirler.

Protokolün opsiyon piyasalarıyla etkileşim kurarken kullandığı beş ana parametre vardır.

  • Dayanak varlık
  • Teklif varlığı
  • Sözleşme boyutu
  • Kullanım fiyatı
  • Vade

PSY Token Nedir?

PSY, yalnızca akıllı sözleşmeleri yöneten bir yönetişim belirtecidir ve zincir içi oylama yoluyla belirteçlerin hazinesidir. Teklifler zincir üzerinde yapılacak ve PSY belirteci ile oylanacaktır.

PsyOptions protokolü, para basma, ücretler, izin verilen Serum pazarlarındaki hacim ve Serum sipariş defterleriyle entegre kullanıcı arayüzünden bağlı kuruluş ücretleri üretir. Bu ücretler, yönetim protokolü tarafından kontrol edilen ve PSY tokenlerinin teklifte bulunabileceği ve oy kullanabileceği bir adrese yatırılır.

Toplam PSY arzı 1.000.000.000 DAR ile sınırlandırılmıştır. Ocak 2022 itibariyle 62,000,000 milyon PSY (maksimum token arzının %6,2’si) dolaşımdadır.

PSY Token Ne İçin Kullanılır?

PSY tamamen bir yönetişim belirtecidir. Toplu olarak, PSY sahipleri protokolü uygun gördükleri şekilde yükseltme gücüne sahiptir, yalnızca DAO’nun kontrolleri ve dengeleri ile sınırlıdır. Bu, PSY sahiplerinin katılımı ödüllendirmek ve protokolün kullanımını yönlendirmek için teşvikler oluşturmasına olanak tanır.

COMP yönetişim modeli, sektördeki birçok kişi tarafından altın standart olarak kabul edilir ve PsyOptions’da benzer şekilde PSY yönetişim modelini oluşturmak için onu takip etmiştir. PSY belirtecinin %0,1’ine sahip olan herkes bir yönetişim eylemi önerebilir; bunlar, yeni bir varlığa destek eklemek, bir varlığın teminat faktörünü değiştirmek, bir piyasanın faiz oranı modelini değiştirmek veya mevcut yöneticinin değiştirebileceği başka herhangi bir protokol parametresini veya değişkenini değiştirmek gibi basit veya karmaşık eylemlerdir.

PSY Token Yorum

2022 yılı için planladıkları V1, V2 ve V3 protokolerinin sorunsuz başlatılması PSY token ve PsyOptions platformunun geleceğini belirleyecek unsurların başında geliyor. Özellikle yılın son çeyreğindeki V2 vadeli işlem ticareti ve V3 spot piyasalara entegre edilmesi dönüm noktaları arasında sayılabilir.

Kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce mutlaka çeşitli kaynaklardan kendi detaylı araştırmanızı yapmanızı öneriyoruz.

PSY Token Bilgileri

PSY Token Nasıl Alınır?

Hemen PSY token satın almak için Gate.io borsasına kayıt olabilirsiniz.