ORBR Token Nedir? | Orbler Nedir? | ORBR Token Bilgileri

ORBR Token Nedir? | Orbler Nedir? | ORBR Token Bilgileri

Yüksek bir işlem ücretinin ve karmaşık arayüzün engelleri, bir blok zinciri oyununun keyfini çıkarmaya başlamayı engeller. Orbler (ORBR) misyonu, oyuna yeni giren tüm oyuncuların önündeki bu engelleri azaltarak pazarın genişlemesine katkıda bulunmaktır.

Daha fazla sayıda oyun katılımcısı olduğu için NFT’nin fiyatı geçici olarak artabilir, ancak sonsuz sayıda jeton basımı konusu kaçınılmaz olarak bir Token Ekonomisi enflasyonu ve ekonomik çöküş getirir. Hızlı bir şekilde sürdürülebilir bir ekonomik sistem oluşturmak için bu sorunları POCS tahsis algoritması ile çözmeyi amaçlıyorlar.

ORBLER Hakkında

ORBLER, dünyanın her yerinden insanların zevk alabileceği gerçek zamanlı bir savunma oyunudur. Bir oyuncu, bir desteye 5 ORB kaydederek oyunun tadını çıkarabilir. Bazen bir oyuncu başka bir oyuncuyla düello yapabilir veya sınırları aşmak için birlikte işbirliği yapabilir. Bu savaşlar sayesinde, bir oyuncu kendi ORBLER’ını büyütebilir ve tüm unsurların ORBLER’larını nihai olarak Dragon aşamasına kadar büyütme hedefini benimser.

Toplanabilen farklı ORB’leri toplayarak çeşitli şekillerde bir savaşa katılmak mümkündür. ORB, farklı elemanlar ve aşamalar, yükseltme ve her bir ORB’ye sağlanan doğuştan gelen bireysel değerler gibi özelliklere sahiptir.

Bu ORB ve ORBLER’in bileşimi ile çeşitli stratejiler deneyerek özel bir oyun deneyimi yaşamanızı ve her oyuncunun bireysel stratejilerini topluluktaki diğer oyuncularla paylaşması bekleniyor.

ORBR Token Nedir? | Orbler Nedir? | ORBR Token Bilgileri

İki Tür Eşsiz Oyun Modu

Kule Savunma tipi kullanım haritasından ilham alan Orbler, düellolar ve işbirliği ile sınırları aşma konseptine sahip bir oyundur. Bir düelloda zafer, dünyanın her yerinden insanlarla yapılan bir yarışmada aranabilir veya bir rakip yerine bir oyuncu olarak işbirliği yaparak sınırlara meydan okunabilir.

Oyuncuların sürekli bir ilgi ile oyuna katılabilmeleri için herkesin kolayca başlamasına uygun olması, bol strateji ve keyif sunması ve sürdürülebilir bir form tutması gerekmektedir.

Orbler, ilk kez basit Play 2 kazan oyununda ilk kez daha gelişmiş bir Co-op modu sunarak yeni bir Game-Fi ekosistemi kurmayı amaçlıyor.

Ayrıca, Orbler’da kullanılan çeşitli Küreler NFT‘ye dönüştürülür ve buna dayalı olarak yeni tamamlanmış bir P2E sistemi oluşturmak için çeşitli bireysellikler sağlanır.

Sürdürülebilir Oyun Ekonomisi

P2E oyunlarının köklü sorunlarından biri, artan oyun katılımcısı sayısıyla orantılı olarak çok sayıda jeton oluşturulmasıdır. Bu şekilde basılan jetonlar, daha fazla sayıda katılımcı olduğu için değerlerini kaybetme dezavantajına sahiptir.

Oyun ilgi çekici olsa da sonsuz sayıda oluşturulan jetonlar, oyunun ekonomik sisteminin çökmesine ve oyunun sürdürülebilir olmasını kısıtlamaya neden olur. Bu, mevcut 1. nesil Game-Fi modelinin yaygın bir sınırlamasıdır. Bu sorunu çözmek için Orbler’da POW’dan ilham alan bir konsept sunarak sürdürülebilir bir ekonomi yaratmaya ve bunun üzerinden yeni bir 2. nesil Game-Fi’nin peşinden koşuyor. Bununla birlikte keyifli ve ilgi çekici bir oyun sunabilir ve dünya çapında binlerce kullanıcının kademeli olarak birlikte katılabileceği eğlenceli bir oyun deneyimi beklenebilir.

ORBR Token Nedir? | Orbler Nedir? | ORBR Token Bilgileri

MSP Jetonu Nedir?

MSP jetonu, ORBLER oyununun keyfini çıkararak elde edilebilecek bir jetondur. ORBLER veya ORB’yi yükseltmek ve NFT öğeleri satın almak için kullanılabilen oyun parasına benzer bir konsepte sahip bir para birimidir.

Tüm oyuncular MSP’yi PvP ve Co-op aracılığıyla edinebilir. Mini-sinoptikon adı verilen bir izleme düğümü aracılığıyla da elde edilebilir. Bu işlemlerden elde edilen MSP miktarı esnek bir şekilde değişebilir.

ORBR Token Nedir?

Gerçek bir DAO organizasyonunun işlevsel sorunu ve tahsis sorununu özerk olarak çözeceği felsefesiyle, oyunun kritik işlevlerini DAO’da organize etmek için ORBR’yi kullanmak üzere ORBLER oyununu tasarlandı; bu, yönetişim belirtecinin gerçek anlamı olarak işlev görebilir.

Tüm oyunlarda hile yapmak adaleti zedeleyen bir davranıştır ve derhal engellenmelidir. Aslında oyun geliştiricileri bu eylemleri izlemek için çok fazla kaynak ayırıyor, ancak yine de oyuncuların güvenini kazanmak kolay değil.

Oyuncuların hile eylemlerinin izlenmesi doğrudan oyuncular tarafından yapılabilir ve izleme için bir ödül olarak MSP jetonları tahsis edilecektir.

Sonsuz sayıda kullanıcının izleme düğümüne katılması imkansız olduğundan, yalnızca yönetime katılma niyetiyle minimum miktarda ORBR stake edenler ödülleri alabilir.

Maksimum ORBR arzı 2.000.000.000 ORBR ile sınırlandırılmıştır. 

ORBR Token Yorum

ORBLER’in gelir akışı, oyun içi ORB’ler, ejderha, öğeler, üreme ve NFT Pazar Yeri’ndeki işlem ücretinden oluşur. Tek bir akış yerine çeşitli bir gelir akışı uygulamak, oyunun uzun vadeli geliştirilmesi ve güncellenmesi için ihtiyaç duyulan kaynakların elde edilmesini sağlar ve elde edilen kaynaklar ORBLER kasasında saklanır. Kasaya kaydedilen tokenlar, merkezi olmayan yönetim oylamasıyla fonların uygulanabileceği bir yapıda oluşturulur. Ayrıca, gelirin bir kısmı Orbler ekosisteminde bulunan tokenlerin likiditesi amacıyla kullanılmakta ve yeni kullanıcı girişlerine göre artan token değerleri yapısı ile tasarlanmaktadır.

Tümbu detaylar proje hakkında olumlu fikirleri desteklese de kripto para birimleri hakkında detaylı araştırmalar yapılması ve içerdiği büyük riskin farkında olunması önemlidir.

ORBR Token Bilgileri

ORBR Token Nasıl Alınır?

Hemen ORBR token satın almak için Gate.io borsasına kayıt olabilirsiniz. Kayıt işleminden sonra borsaya para aktararak USDT/ORBR işlem çiftinden belirlediğiniz tutar kadar ORBR token satın alabilirsiniz.