GARI Network (GARI) Token Nedir? | GARI Token Bilgileri

GARI Network (GARI) Token Nedir? | GARI Token Bilgileri

Hindistan’ın internet ve sosyal ağ kullanımı 2016’dan beri artıyor. Bu yükselen grafik ile doğal olarak daha yüksek sosyal medya etkileşimi geliyor. Yakın döneme kadar video tabanlı bir sosyal ağ uygulaması olan Tiktok, Hindistan’ı kasıp kavuruyordu. Platform şakalar, gösteriler ve dans videoları ile oldukça fazla ilgi çekiyordu. Ancak Tiktok, ulusal güvenlik sorunları nedeniyle Hindistan’dan yasaklandı. Tiktok, çok sayıda Hintli etkileyici için bir gelir kaynağıydı. Uygulamanın yasaklanması Hindistan’da büyük bir boşluğa neden oldu. Bu boşluğu doldurmak için Chingari kısa video paylaşım uygulaması geliştirildi.

Chingari Nedir? 

Chingari, Banglore tabanlı bir sosyal etkileşim girişimidir. Chingari, efektler, dans ve dudak senkronizasyonu gibi özelliklere sahip bir video paylaşım uygulamasıdır. Uygulama, Sumit Ghosh, Biswatma Nayak ve Deepak Salvi tarafından Kasım 2018’de başlatıldı. Uygulama aynı zamanda uygulama içindeki ürünler için alışveriş özelliği de sunuyor. Şu anda Instagram Reels ve MX Takatak beğenileriyle rekabet ediyor. Chingari, aylık 50 milyon aktif kullanıcıya ve 85 milyon indirmeye sahiptir. 

Chingari, kripto ekonomi yaratmayı hedefliyor. Chingari, içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarını ve gelir elde etmelerini sağlamak için blok zinciri teknolojisinden yararlanıyor. Bu hedef doğrultusunda Chingari, “GARI” adlı kendi kripto tokenini piyasaya sürdü.

GARI Network (GARI) Token Nedir? | GARI Token Bilgileri

GARI Token Nedir?

GARI, Chingari’nin sosyal simgesidir. Hindistan’ın ilk kripto jetonu olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda yönetişim belirtecidir ve içerik oluşturuculara gelecekteki platform geliştirme konusunda yetki verecektir. Platform ayrıca videoları NFT olarak satmak ve satın almak için bir NFT pazarı oluşturacaktır. Bunun, izleyiciler ve içerik oluşturucular için blok zinciri hakkında farkındalığı artırması muhtemeldir. Bu, şirketin net bir şekilde web3 ve kriptoya odaklandığını göstermektedir.

Platformdan yapılan bilgilendirmeye göre GARI token maksimum arz miktarı 1.000.000.000 GARI token ile sınırlandırılmıştır.

GARI Token Nasıl Kazanılır?

GARI belirtecini kullanarak yaratıcılar, geliştirme kararına katılmanın keyfini çıkarabilecekler. Bunun yarı sıra içerik oluşturucular, token aracılığıyla blok zincirindeki içeriklerinden para kazanabilirler. Kullanıcılar ayrıca platformda videolar oluşturarak GARI jetonları kazanabilirler.

Chingari ile GARI token nasıl kazanılır?

  • Oyna Kazan: Uygulamada oyun oynayarak GARI jetonları kazanabilirsiniz.
  • İzle Kazan: Videoları izleyerek GARI jetonları kazanabilirsiniz.
  • Etkileşim: Chingari uygulamasında videolara yorum yaparak GARI jetonları kazanabilirsiniz.

GARI Token Yorum

2020 yılı içerik oluşturucuların diğer sosyal medya platformlarındaki çalışmalarından para kazanmaları için sınırlı yollara sahip olduğu bir dönemdi. Chingari, bu dönemde platformda kazanılan gelirin %30’unu içerik oluşturucularla paylaşarak Hindistan’daki etkileyici ve video yaratıcısı ekonomisini alt üst etti.

Sosyal medya uygulamasının içerik oluşturuculara verdiği destek ve uygulamanın geniş kitlesi kripto para birimine güç veriyor. Bunun dışında henüz çoğu global borsalarda listelenmemesi GARI token ile alakalı en büyük endişelerin başında geliyor. Bu kripto para birimi ile yakından ilgileniyorsanız mutlaka Chingari platformunu yakından takip etmeniz gerekecektir.

GARI Network (GARI) Token Nedir? | GARI Token Bilgileri

GARI Token Bilgileri

GARI Token Nasıl Alınır?

Hemen GARI token satın almak için Gate.io borsasına kayıt olabilirsiniz. Kayıt işleminden sonra borsaya para aktararak USDT/GARI işlem çiftinden belirlediğiniz tutar kadar GARI token satın alabilirsiniz.