Smooth Love Potion (SLP) Token Nedir? | SLP, Axie Infinity İlişkisi

Smooth Love Potion (SLP) Token Nedir? | SLP, Axie Infinity İlişkisi

Smooth Love Potion (SLP), Axie Infinity metaverse oyununda bulunan bir ERC-20 jetonudur. Temel olarak kullanıcıların oyundaki toplanabilir dijital yaratıklar olan Axies’i üretmelerini sağlar. SLP jetonlarının popülaritesi, kripto para borsalarında alınıp satıldığı noktaya kadar ciddi oranda artmıştır. Bu yazıda, SLP’nin Axie Infinity oyunundaki konumunu ve tüm kripto ekosistemi için ne anlama geldiğini inceliyoruz.

Blok zinciri teknolojisi uygulamaları sürekli gelişiyor ve oyun endüstrisi de dahil olmak üzere birçok sosyal medya platformunda hızla yer kazanıyor. Birçok oyun sitesi, BTC, ETH veya ADA gibi popüler kripto varlıklarını destekleyici olarak kullanmayı tercih ediyor. Diğerleri kendi yerel belirteçlerini oluşturmak için girişimlerde bulunuyor. Yeni incelemeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Axie Infinity ve SLP’nin Tarihçesi

Axie Infinity, SLP gücünü artırmaya yardımcı olan blok zinciri tabanlı bir oyundur. Axie, bu görünür dünyada toplanabilen, beslenebilen, eğitilebilen ve nihayetinde savaşta kullanılabilen dijital bir hayvandır.

Smooth Love Potion (SLP) Token Nedir? | SLP, Axie Infinity İlişkisi

Karakterler, kullanılabilirliklerini ve savaşma güçlerini yansıtan benzersiz özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Ek olarak, Ethereum blok zinciri, tüm genetik bilgilerini depolamak için kullanılabilir.

Ana türün hesaplanmasıyla belirlenen Axie’yi yeniden oluşturmak için belirli sayıda jeton gerekir. 19 Aralık 2019’dan önce üreme ücreti XP idi. Ancak Alpha sürümünden sonra, buna yeni bir kullanım atfedildi ve daha yeni bir katılımcının benzer sorumluluklar üstlenmesine izin verildi.

Axie Infinity hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Önceki makalemizden daha fazlasını öğrenin; Axie Infinity (AXS): Bir NFT Oyun Metaverse

SLP Token Nedir?

Smooth Love Potion (SLP), Axie Infinity oyununu oynayarak kazanılan bir kripto para birimidir. SLP ERC-20 jetonları, Ethereum blok zincirindedir. Kullanıcılar, oyuncuya karşı oyuncu (PvP) veya macera tarzı arena oyununda maçları kazanarak SLP kazanabilir. Kullanıcılar ayrıca, yeni oluşturulan özelliklerle yeni bir Axie üreterek, eksenlerini üretmek için SLP harcayabilirler.  

Smooth Love Potion, Axie Infinity ekosisteminin geri kalanıyla birlikte Sky Mavis tarafından oyunculara ait ekonomiler inşa etmeyi amaçlayan teknoloji odaklı bir oyun stüdyosu olarak piyasaya sürüldü. Kurucu ve CEO Trung Nguyen, proje üzerinde tam zamanlı çalışmak için ABD’deki yazılım geliştiricisi rolünü bıraktı. 

SLP, karmaşık bir oyun jetonu olmamasına rağmen, büyüleyici nedenlerle kullanılır. Öncelikle, Axie Infinity’de evcil hayvan yetiştirmek için büyük bir kripto para birimi olarak kullanılır. SLP, Uniswap gibi Merkezi Olmayan Borsalarda (DEX) ve Zipmex gibi merkezi borsalarda işlem yapmak için kullanılabilir.

Dolaşımdaki token arzı Ocak 2022 itibari ile 3.221.436.110 SLP token’dir. 

SLP Token Ne İçin Kullanılır?

Smooth Love Potion şu anda Axie Infinity ekosisteminde sınırlı kullanım durumuna sahiptir. Şimdilik, kullanıcılar maçları kazanarak jetonu basabiliyor ve 2 Eksen üretmek için SLP ödeyerek bunları hazineye iade edebiliyor.

SLP’ye sahip kullanıcılar, Axie Infinity’de kusursuz bir oyun deneyimi sağlamak için tasarlanmış aşağıdaki özelliklerin keyfini çıkarabilir:

  • Oyunda yedi kata kadar Axies üretme yeteneği sağlar.
  • Belirli seviyelere ulaşan kullanıcılar teşvik almaya hak kazanır.
  • Uniswap, öğeleri alıp satmanıza olanak tanır.

SLP Token Nasıl Çalışır?

Daha önce belirtildiği gibi, bir Axie’yi düzgün bir şekilde yetiştirmek için belirli miktarda iksir yenilmelidir. Her iki ebeveynin cins sayıları, her bir üremenin maliyetini etkiler. Aritmetik, bir ebeveynin tür sayısı yüksekse, onları yetiştirmek için daha fazla iksir gerekir.

Yetiştirme izninin yedi aşaması vardır. Yayınlanan çizelgelere göre;

  • İlk seviye yaklaşık 100 SLP kullanır
  • İkinci 200 SLP
  • Üçüncü 300 SLP
  • Dördüncü 500 SLP
  • Beşinci 800 SLP
  • Altıncı 1.300 SLP
  • Yedinci 2.100 SLP

Bir cins için gerekli iksir sayısı ilk ebeveyn ırkların sayısı ile ikinci ebeveyn ırkların sayısının gerekli iksir sayısı ile çarpımına eşittir.

SLP Token Nasıl Kazanılır?

SLP token etmenin en yaygın yolu, onları Axie Infinity’de bir oyun kazandıktan sonra ödül olarak almaktır. Ancak bu uzun zaman alabilir çünkü ilk ırkınızı gerçekleştirmeden önce 15’e kadar yarışmayı kazanmanız gerekebilir. Bir başlangıç ​​yapmak ve daha fazla SLP kazanmak için Zipmex ve diğer borsalardan SLP satın alabilirsiniz.

SLP Token Yorum

Axie Infinity’nin kullanıcı tabanı genişledikçe, oyuncu katılımındaki, oyun içi turnuvalardaki ve diğer SLP üreten faaliyetlerdeki artışın, oluşturulan SLP miktarında önemli bir artışla sonuçlanması muhtemeldir. Bu durumda arz miktarını arttıracağından token üzerinde fiyat düşüşlerine neden olabilir. Bununla birlikte popülerliğin artması ve tokeni elinde tutan büyük balıkların fazlalaşması tam tersi etki ile dolaşımdaki arzı düşürebilir.

Ayrıca, AXS jetonlarına yönelik talebin veya fiyatının düşmesi durumunda, SLP’nin de fiyatta bir düşüş yaşaması çok muhtemeldir.

Şuan için fiyat dalgalanmalarının oldukça fazla görülmesi SLP token geleceğine dönük güven endeksini oldukça fazla düşürmektedir.

SLP Token Bilgileri

SLP Token Hangi Borsada

SLP token aşağıdaki dünyanın en büyük borsaları da dahil olmak üzere toplamda 47 kripto para borsasında listelenmektedir.

SLP Token Nasıl Alınır?

Hemen SLP token satın almak için Binance borsasına kayıt olabilirsiniz. Binance kayıt olma işlemlerinde sorun yaşıyorsanız referanslı kayıt olma rehberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.