Shiba Inu Nedir? | Shiba Inu Geleceği ve Yorum

Shiba Inu Nedir? | Shiba Inu Geleceği ve Yorum

Shiba Inu, yalnızca çevrimiçi olarak kullanılabilen bir tür kripto para birimi veya dijital para birimidir. Fiyatı 2021’de katlanarak arttı, ancak yine de bir kuruşun küçük kesirleriyle işlem görmektedir. Buna rağmen CoinMarketCap verilerine göre dünyanın en popüler kripto para birimleri arasında yer almaktadır.

Shiba Inu’nun ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gerekenler.

Shiba Inu Nedir?

Ağustos 2020’de Ryoshi adlı bir kurucu tarafından çıkartılan Shiba Inu, takma adını aynı adı taşıyan sevimli köpekten alıyor. Maskotuyla aynı türe sahip, benzer şekilde köpek temalı Dogecoin ile karıştırılmamalıdır. Çünkü Shiba Inu kendisine “Dogecoin katili” diyor.

Benzer birçok kripto para birimi gibi, Shiba Inu da blockchain adı verilen bir veritabanı çalıştıran merkezi olmayan bir bilgisayar ağı üzerinde çalışmaktadır. Bu blok zinciri veritabanı, kripto parayı izler ve yönetir, işlemleri doğrular ve onunla gerçekleşen her işlemi kaydeder. Böylece veritabanı, kripto para biriminin hareketinin uzun süredir devam eden bir kaydı olur. Spesifik olarak, Shiba Inu, Ethereum blok zincirinde çalışır ve bu platformun güvenliğini ve işlevselliğini sunar.

Shiba Inu, bir kuruşun sadece kesirleri için ticaret yapıyor. Kasım 2021’de bir jeton 0,0005 doların altında işlem gördü, yani yaklaşık 200 tanesi bir sente eşitti. CoinMarketCap’e göre, düşük fiyata rağmen, dolaşımdaki yaklaşık 549 trilyon arz nedeniyle tüm Shiba Inu madeni paralarının değeri 26 milyar doları aşmayı başarmıştır.

Yaklaşık 1 katrilyon arza sahiptir. Bununla birlikte, bu madeni paraların yaklaşık yüzde 40’ı, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından geri dönülmez bir şekilde “yakıldı”, yani etkin bir şekilde yok edildiler ve tekrar kullanılamazlar.

Shiba Inu Ne İşe Yarar?

Shiba Inu, tüm kripto para ekosistemi işlevine yardımcı olan birden çok simgeye bölünmüştür:

  • SHIB: Bu, takas aracı olarak alınıp satılabilen ve kullanılabilen temel Shiba Inu para birimidir.
  • LEASH: Bu jeton 107.646 birim ile sınırlıdır, bu da onu Shiba Inu ile ilgili madeni paraların en sınırlısı yapar. Kripto para birimindeki işlemleri doğrulayanlar için bahis ödülleri sağlar.
  • BONE: Bu jetonun 250 milyon birimi vardır ve Shiba Inu kullananların çeşitli teklifler üzerinde oy kullanmasına izin vermek için kullanılır.

Shiba Inu ayrıca, madeni para ticareti için kendi merkezi olmayan platformu olan ShibaSwap ve bir tür takas edilemez token (NFT) olan Shiboshis dahil olmak üzere bir topluluğun diğer yönlerine de sahiptir.

Shiba Inu Geleceği ve Yorum

Shiba Inu değeri kısa sürede önemli ölçüde arttı, ancak bu tek başına onu iyi bir yatırım yapmıyor. Fiyat artışlarına bakmak ve kaybetme korkusuna kapılmak yerine, ne satın aldığınızı ve neden değerinin yükselip yükselmediğini anlamak hayati önem taşımaktadır. Bunun en doğru yöntemi ise farklı kaynaklardan bilgileri doğrulamaktan geçer.

Öte yandan, Shiba Inu gibi kripto para birimi ile yatırımınız herhangi bir varlık veya nakit akışı tarafından desteklenmez. Para kazanmanın tek yolu, birinin gelip madeni paralarınız için size daha fazla ödemeye istekli olmasıdır. Dolayısıyla kripto para biriminin zaman içindeki ana itici gücü iyimserlik ve spekülasyondur.

Shiba Inu, dijital varlıklara olan ilgiyi artıran nispeten yeni bir kripto para birimlerinden biridir. Kripto para birimi veya herhangi bir dijital para birimi satın almak istiyorsanız, neye yatırım yaptığınızı ve potansiyel risklerin neler olduğunu anlamanız önemlidir. Kripto değişkendir ve genellikle herhangi bir varlık tarafından desteklenmez, bu nedenle kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmaktan kaçının.

SHIB Token Bilgileri

SHIB Token Hangi Borsada

SHIB token aşağıdaki dünyanın en büyük borsaları da dahil olmak üzere toplamda 117 kripto para borsasında listelenmektedir.

SHIB Token Nasıl Alınır?

Hemen SHIB token satın almak için Binance borsasına kayıt olabilirsiniz. Binance kayıt olma işlemlerinde sorun yaşıyorsanız referanslı kayıt olma rehberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.