Moonbeam Network (GLMR) Coin Nedir? | GLMR Coin Yorum

Moonbeam Network (GLMR) Coin Nedir? | GLMR Coin Yorum

Moonbeam, Substrate üzerinde Ethereum benzeri bir ortam sunar. Bu, geliştiricilerin halihazırda kullandıkları araçları ve entegrasyonları kullanarak mevcut akıllı sözleşmelerini kolayca yeniden dağıtmalarına olanak tanır, ancak aynı zamanda tüm Polkadot para zincirlerinin üzerine inşa edildiği modern Substrate çerçevesinden de yararlanır. Bu özellikleri nedeniyle gelecek için umut vericidir. Moonbeam ağı, Solidity veya Vyper tabanlı akıllı sözleşmelere sahip geliştiricilerin “çoklu zincire geçmelerini” ve Polkadot ekosistemindeki faaliyetlerini genişletmelerini mümkün kılar. Polkadot’un blok zinciri, iş yüklerinin yeni bir katmanda sorunsuz paylaşımını sağlar.

Moonbeam Hakkında

Moonbeam, Polkadot üzerinde Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme parachainidir. Moonbeam, Substrate tabanlı bir ortamda Solidity projeleri oluşturmak veya yeniden dağıtmak için popüler Ethereum geliştirici araçlarını kullanmayı kolaylaştırır.

Moonbeam, yalnızca bir EVM uygulamasından çok daha fazlasıdır: Ethereum’un Web3 RPC’sini, hesaplarını, anahtarlarını, aboneliklerini, günlüklerini ve daha fazlasını yansıtan son derece uzmanlaşmış bir parachaindir. Moonbeam platformu, zincir içi yönetişim, stake etme ve zincirler arası entegrasyonlar gibi ek özelliklerle temel Ethereum özellik setini genişletiyor.

Geliştirici ekip çok zincirli bir geleceğe inanıyor. Bu zincirlerde çok sayıda kullanıcı ve varlık var. Bu bağlamda, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için Ethereum uyumlu bir ortam sağlayan akıllı bir sözleşme platformu olan Moonbeam’i oluşturdular. Moonbeam, iki veya daha fazla zincirde var olan bu yeni tür varlıklara ve kullanıcılara hizmet etmek için tasarlanmıştır.

Mevcut akıllı sözleşme platformları, kullanıcılara ve varlıklara tek ve belirli bir zincir üzerinde hizmet vermek için tasarlanmıştır. Moonbeam, zincirler arası akıllı sözleşme işlevselliği sağlayarak, geliştiricilerin mevcut iş yüklerini ve mantığı Moonbeam’e kaydırmasına ve uygulamalarının erişimini diğer zincirlerdeki yeni kullanıcılara ve varlıklara genişletmesine olanak tanır.

Moonbeam’in çapraz zincir entegrasyonu, Polkadot ağında bir parachain haline gelerek gerçekleştirilir. Polkadot ağı, ağa bağlı parachainler ile köprüler aracılığıyla Ethereum ve Bitcoin gibi Polkadot tabanlı olmayan diğer zincirler arasında entegrasyon ve bağlantı sağlar.

Moonbeam Temel Özellikleri

Moonbeam, aşağıdaki temel özelliklerle hedeflerine ulaşmayı amaçlıyor.

  • Merkezi Olmayan ve izinsiz sansüre karşı direnç ve mevcut ve gelecekteki birçok DApp kullanım senaryosunu desteklemek için temel bir gereklilik.
  • Tam EVM Uygulaması içerir bu nedenle mevcut Solidity tabanlı akıllı sözleşmeler minimum değişiklikle ve beklenen yürütme sonuçlarıyla taşınabilir.
  • Web3 RPC API’sini uygular böylece mevcut DApp ön uçları minimum değişiklik ile geçirilebilir ve böylece Truffle, Remix ve MetaMask gibi mevcut Ethereum tabanlı araçlar Moonbeam’e karşı değişiklik yapılmadan kullanılabilir.
  • Alt Tabaka Ekosistemi Araç Seti ile uyumluluk blok gezginleri, ön uç geliştirme kitaplıkları ve cüzdanlar dahil, geliştiricilere ve kullanıcılara başarmaya çalıştıkları şey için doğru aracı kullanma yeteneği verir.
  • Yerel Çapraz Zincir Entegrasyonu Polkadot ağı ve jeton hareketine, durum görünürlüğüne, Ethereum ve diğer zincirlerle mesaj geçişine izin veren jeton köprüleri sağlar.
  • Paydaşların geliştirici ve topluluk ihtiyaçlarına göre temel protokolü hızlı ve çatalsız bir şekilde geliştirmesine olanak tanıyan zincir üzerinde yönetim.

GLMR Coin Nedir?

GLMR coin, Moonbeam ağının yerel belirtecidir. GLMR coin, Moonbeam’in kardeş ağı Moonriver’da çalışmaya devam edebilir. Moonriver ağı Kusama’da çalışır ve akıllı sözleşme özellikli parachain’lere sahiptir. Akıllı sözleşmelerin faydaları, hızlı ve kolay dağıtıma izin vermesiyle bilinir. 

Toplam GLMR arzı 1.003.390.625 GLMR ile sınırlandırılmıştır. Ocak 2022 itibariyle 75.201.040 GLMR (toplam token arzının %7,4’ü) dolaşımdadır.

GLMR Coin Yorum

2020 yılının son çeyreğinde kripto para piyasasında Polkadot fırtınası esti. Polkadot ekosistemine dahil olan Moonbeam projesi yatırımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Moonbeam’in yerel belirteci GLMR coinin Binance’de listelenmesi büyük bir etki yarattı. Ardından sert bir düşüş yaşan coin için yeni bir yükseliş trendi görünüyor.

Yukarıda detaylı bahsettiğimiz Moonbeam özellikleri gelecek için umut vericidir. Ancak kripto para birimlerine yatırım yapmanın temel riskleri her coinde olduğu gibi GLMR coin içinde geçerlidir. Detaylı araştırmaları yaptıktan sonra karar vermeniz en sağlıklı olanıdır.

GLMR Coin Bilgileri

GLMR Coin Hangi Borsada?

GLMR Coin aşağıdaki borsalarda listelenmektedir:

GLMR Coin Nasıl Alınır?

Hemen GLMR coin satın almak için Binance borsasına kayıt olabilirsiniz. Binance kayıt olma işlemlerinde sorun yaşıyorsanız referanslı kayıt olma rehberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.