Binance’a Nasıl Para Yatırılır? | Binance TR Para Yatırma

Binance'a Nasıl Para Yatırılır? | Binance TR Para Yatırma

Öncelikle ilk kez kripto para alma deneyimini yaşayacaksanız borsalara para yatırma işlemi size biraz karışık gelebilir. Endişelenmeyin kısa sürede bu karışıklığı çözmüş ve aslında ne kadar basit bir işlem olduğunu görmüş olacaksınız. Binance’a para yatırma işlemini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Binance.com’a doğrudan banka aracılığı ile itibari para (TL) yatırma işlemleri maalesef yapılamamaktadır. Bu nedenle banka yolu ile Binance borsasına para göndermek için Binance TR kaydı da oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra eğer isterseniz her iki hesabınızı (Binance.com & Binance TR) birleştirebilirsiniz. Bu sayede bankadan para yatırarak Binance Global Borsasında işlem yapabilirsiniz.

Binance.com ile Binance TR arasında teknik olarak bir fark yoktur ancak banka hesabınızdan Binance’a para yatırmak istiyorsanız Binance.com ile birlikte Binance TR kaydı da oluşturmanız gerekmektedir. Dilerseniz kripto para satın alma işlemleri için TR Binance platformunu da kullanabilirsiniz ancak öncesinde Binance ile Binance TR arasındaki farkları öğrenmek için ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

TR Binance’a Kayıt Olma

Binance TR hızlı kayıt işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 5 adımda TR Binance’a kayıt olma:

 1. https://www.trbinance.com adresine girin.
 2. E-posta, Telefon bilgilerinizi girin. ( Binance Global’e kayıt olduğunuz E-posta ve Telefon numarasını girin. )
 3. Daha sonra şifre belirleyin ve kişisel bilgilerinizi girin. Referans kodu: A358KR73
 4. Açık rıza beyanı metnini okuyun ve onaylayın.
 5. Hesap Oluştur seçeneğine tıklayın. Gelen E-Posta ve SMS’deki kodları girin ve kayıt işleminizi tamamlayın.

Binance TR kaydını oluşturduktan sonra para transferi ve para çekme işlemleri için mutlaka kimlik doğrulama yapmanız gerekmektedir.

Binance'a Nasıl Para Yatırılır? | Binance TR Para Yatırma

TR Binance Para Yatırma

Binance TR kaydınızı tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek banka üzerinden hesabınıza para yatırabilirsiniz.

 1. Binance TR hesabınıza giriş yapın.
 2. Cüzdan / Bakiyeler bölümünü açın.
 3. TRY para biriminde Yatırma seçeneğine tıklayın.
 4. Para yatırmak istediğiniz bankayı seçin. ( Şuan için Akbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankasından 7/24 para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Diğer bankalardan para yatırma işlemleri mesai saatlerinde yapılmaktadır. )
 5. IBAN bilgisini kopyalayın ve banka uygulamanızdan istediğiniz tutarı bu hesaba transfer edin. Sadece kendinize ait bir banka hesabından para yatırma işlemi yapabilirsiniz.
 6. Havale işlemi sonrası yatırma tutarı otomatik olarak hesabınıza tanımlanacaktır.

Binance TR ile değil de Binance.com ile kripto para satın almak istiyorsanız hesaplarınızı birbirine bağlayabilir ve Global borsaya para aktarımı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Binance – Binance TR para transferi işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenmek için ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.