Binance Nedir? | Binance Ne Kadar Güvenilir?

Binance Nedir? | Binance Ne Kadar Güvenilir?

Binance, piyasadaki en popüler kripto değişim platformlarından biridir. Hatta günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para platformudur. Basit tanımı ile 2017 yılında kurulan Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsasıdır.

Kullanıcılara çok çeşitli avantajlar sunar, itibar ve güvenilirlik söz konusu olduğunda en iyisi olarak kabul edilir. Bu yazımızda, Binance hakkında detaylı bilgiler ve diğer bazı önemli noktalara değineceğiz.

Binance’de kripto para birimi satın almaksatmak veya takas etmek oldukça kolaydır. Bununla birlikte, Binance, kuşkusuz, yerel borsalara göre daha karmaşık görünen kripto değişim sitelerinden biridir. Kripto paralar konusunda yeniyseniz, oldukça kafa karıştırıcı olabilir.

Etrafınızda kripto para alım satımında sizden daha eski olan yatırımcıların bir çoğu zaten size Binance platformunu önermiş olabilir. Ancak hala %100 emin değilseniz, platformun en belirgin özelliklerinden bazılarını hızlıca gözden geçirelim.

Vakit kaybetmeden Binance üyeliği oluşturmak için ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Binance Nedir? | Binance Ne Kadar Güvenilir?

Yeni başlayanlar için, Binance’de nasıl token satın alınacağını araştıran çoğu kişi bu borsayı yakından incelemek istiyor. Çünkü bu platform önemli sayıda kripto para birimini destekliyor. Bu yazıyı yazarken, sitede ticareti yapılabilecek 397’den fazla farklı coin ve token bulunuyor.

Bu kripto paralar, hem dünyanın tüm büyük kripto para birimlerini hem de daha niş madeni paraların geniş bir yelpazesini içeriyor. Aslında bu, varlık portföylerini genişletmeyi düşünen bazı deneyimli tüccarlar için Binance’in harika bir kripto borsası olarak görülmesinin nedenlerinden biridir.

Binance’in potansiyel olarak daha kafa karıştırıcı kripto para borsalarından biri olduğu doğru olsa da, bu yalnızca kullanıcılarına sağladığı farklı özelliklerden kaynaklanmaktadır.

Platform yeni başlayan ve nispeten detaylardan rahatsız olan kullanıcılar için basit satın alma yönergeleri sağlamaktadır. Bir kaç adımda saniyeler içerisinde kripto para satın alma gerçekleştirebileceğiniz klasik arayüz kısa süre önce kullanıma sunulmuştur. Aynı zamanda platformda deneyiminizi arttırdıkça ticaret araçlarına tam erişim sağlayabilmeniz için ileri düzey arayüzde bulunmaktadır.

Düşük işlem ücretleri borsayı ön plana çıkaran en önemli özelliklerden bir tanesidir. Bununla birlikte Binance, kripto tüccarları ve kullanıcıları arasında büyük bir küresel çekiciliğe sahiptir.

Binance Ne Kadar Güvenilir?

Binance’ın CoinmarketCap borsa skoru 9.9’dur. Yakaladığı bu başarı ile en güvenilir ve işlem hacmi en büyük kripto para borsası konumundadır.

Binance, hesap hacklerini engellemek için bazı kritik önlemler almıştır Şirketin, tüccarların hesaplarının davetsiz misafirlere karşı güvende olduğundan emin olmak için kullanıcı adı ve şifre dışında üç doğrulama süreci daha vardır.

Likidite söz konusu olduğunda, hiçbir kripto borsası Binance ile boy ölçüşemez. Borsa, daha fazla hacim ticareti yapan tüccarlar için yararlı olan bazı daha gelişmiş ticaret ücreti yapılarına sahiptir. Yapıcı-alıcı modeline dayanmakla birlikte, tüccarları daha çok piyasa yapıcıları gibi davranmaya teşvik etmek ve ayrıca borsaya bir miktar likidite sağlamak için tasarlanmıştır.

Binance, herhangi bir hükümetle Mutabakat Muhtırası imzalamasına rağmen, bir saygın kurum tarafından düzenlendiği bilinmiyor. Şirketin merkezini Malta’ya taşımasını engelleyen sıkı düzenlemelerin ardından, 2018’de Malta borsasıyla bir Mutabakat imzaladı. Bu süreçten aylar önce, Bermuda hükümetiyle benzer bir Mutabakat Zaptı imzalamıştı. 

Tüm bu detayların yanında tüm kripto para piyasası, içerdiği riskler nedeniyle büyük ölçüde düzenlenmemiştir.

Binance kayıt işlemini tamamladıktan sonra hesabınızın güvenliği için iki faktörlü doğrulamayı (2FA) etkinleştirmenizi şiddetle öneririz. Binance, Google ve SMS 2FA seçeneklerinin ikisini de destekler.

Binance borsasına henüz kayıt olmadıysanız komisyon indirimli Binance kayıt rehberimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.